niedziela, 13 stycznia 2013

Co zrobic żeby nie stracić naszego kochanego fanpage???Phishing w nowej odsłonie, czyli jak stracić dostęp do swego fanpage'a na Facebooku

Jeszcze mnie ta informacja nie dotyczy dlatego że jeszcze nie zakładałem sobie fanpage`a, ale przeglądając blogi widzę że ta informacja może tyczyć sie duzej liczby osób dlatego postanowiłem tą informacje zamieścić na swoim blogu, zresztą niewiadomo czy w końcu mnie tez to nie bedzie dotyczyć dlatego tym bardziej taka wiadomośc powinna sie u mnie znaleźć.
Mam nadzieje że po tej krótkiej lekturze będziecie baczniej zwracać uwage na to co i od kogo dostajecie na swojego e-maila.Wystarczy chwila nieuwagi i można pożegnać się z pieczołowicie prowadzoną stroną fanowską.

Oszuści, podszywając się pod zespół bezpieczeństwa Facebooka, wysyłają do administratorów stron fanowskich wiadomości prywatne o planowanym ich zawieszeniu z powodu naruszenia warunków korzystania z usługi - informuje Social Press. Pełną treść wiadomości można przeczytać poniżej:Dear Facebook user,

We have reviewed the suspension of your Page. After reviewing your page activity, it was determined that you were in violation of our Terms of Service. We have provided a warning to you via email, but you have not responded to our notification. Therefore, your account might be permanently suspended.

If you think this is a mistake, please verify your account on the link below. This would indicate that your Page does not have a violation on our Terms of Service. We will immediately review your account activity, and we will notify you again via email.

Verify your account a the link below:
http://apps.facebook.com/...

Thanks for being part of Facebook Comunity,
The Facebook Security Team.

 Z wiadomości wynika, że na adres e-mail pechowego użytkownika wcześniej zostało wysłane ostrzeżenie. Z uwagi na brak reakcji jedynym sposobem na powstrzymanie dezaktywacji fanpage'a ma być weryfikacja konta za pomocą specjalnej aplikacji na Facebooku. Odnośnika celowo nie podajemy, gdyż - jak sprawdziliśmy - aplikacja wciąż jest aktywna. Kliknięcie w przesłany odnośnik skutkuje przekierowaniem do widocznego poniżej formularza:

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że wpisanie do niego swoich danych spowoduje przekazanie ich w ręce oszustów, co może następnie skutkować utratą dostępu do strony fanowskiej.
Jeżeli otrzymacie podobną wiadomość, po prostu ją zignorujcie. Zanim zaczniecie panikować, sprawdźcie, czy jej nadawcą aby na pewno jest Facebook (wystarczy najechać kursorem na nazwę). Serwis społecznościowy Zuckerberga nie oferuje odblokowywania zawieszonych fanpage'ów za pomocą aplikacji.


źródło: di.com.pl

2 komentarze:

  1. Nigdy nie wiadomo, kiedy ilość fanów zmusi nas do założenia fanpage'a:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj, co to sie dzieje teraz na fb... Jeszcze jakies dziwne wiadomosci oszusci wysylaja na konta prywatne... ps. Zwroc wieksza uwage na polskie znaki. Czasem o nich zapominasz i nieladnie to wyglada. Ja komentuje bez polskich znakow, bo robie to z tel ;)

    OdpowiedzUsuń