wtorek, 31 stycznia 2017

Kto z Was jeszcze nie zarejestrował kart SIM?

Pamiętaliście o rejestracji kart SIM?
Dzisiaj takie małe przypomnienie. Niby Każdy kto korzysta z telefonu z kartą Pre-Paid (bardziej popularna u Nas nazwa to “telefon na kartę”) powinien o tym pamiętać bo możemy już w czwartek obudzić się bez swojego ulubionego numeru telefonu.


Niby to takie proste, a jednak tak nie jest. Zapraszam do dalszej lektury postu.


Niestety nie tylko telefony używają takich kart więc nie tylko przeciętny Kowalski powinien o tym pamiętać. Jak się okazuje karty Pre-Paid używane są również w takich urządzeniach jak:
  • nowe windy, 
  • kamery przemysłowe służące do monitoringu miast i sklepów, 
  • różnego rodzaju automaty z fast foodem 
  • urządzenia których używamy do namierzania naszego samochodu w razie kradzieży (tzw. trackery GPS) i wiele innych urządzeń. 


I ktoś by mógł sobie pomyśleć, że taka karta wiele szkody nie zdziała bo co najwyżej ktoś co najwyżej straci możliwość kontaktowania się z pomocą telefonu, a jednak może okazać się, że np. rano winda nam nie ruszy (jak mieszkasz na piętrach 1-4 to jakoś dasz radę, a jak mieszkasz np. na 9 czy 10 to możesz rano się bardzo zmęczyć jak nie masz dobrej kondycji) czy w szpitalu lub hotelu możemy nie dostać rano chipsów czy coli.


Mam nadzieje, że takie przykre konsekwencje nie zarejestrowania karty Pre-Paid nie spotka nikogo, ale lepiej wiedzieć co może nas spotkać w czwartek rano.

Pozdrawiam
Pluton

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz