wtorek, 14 lutego 2017

Oszustwa na FacebookuUważajcie na fałszywe fanpage na Facebooku

Dzisiaj postanowiłem napisać o fałszywych stronach gwiazd i instytucji. W ostatnim czasie coraz więcej spotykam dziwnych i fałszywych stron na Facebooku, np. fanpage Kuby Wojewódzkiego, który podobno rozdawał samochody, fanpage Kina Helios, które miało rozdawać darmowe karnety do kin swojej sieci i wiele więcej.

Wiem, że każdy chce coś wygrać, ale kochani nie róbcie tego kosztem swojej prywatności i nie napełniajcie innym kieszeni tym, że klikniecie Like na jakimś fałszywym fanpage. Każde kilka tysięcy lajków to dla tych oszustów kilkaset złotych.

Pewnie wydaje Wam się, że jeden lajk tu czy tam to nic takiego, a może akurat Wam się uda i coś ciekawego wygracie, ale niestety tak nie jest bo coraz więcej ludzi chce na tym zarabiać i to naprawdę niemałe pieniądze. Kilka lat temu była głośna sprawa jednej takiej strony o nazwie “Bijemy Rekordy Polubień dla Jana Pawła II”, która w kilka tygodni została sprzedana wraz z danymi ponad 500 tys. osób, które stronę polubiły.

Takich “Farm Lajków” jest coraz więcej i coraz częściej bo jest to łatwy pieniądz, a dobry tytuł strony to podstawa sukcesu.


Najczęściej są to strony poświęcone pomocy dla chorych jak, np. fałszywy fanpage Łukasza Berezaka, który zebrał ponad 750 tys. lajków w ciągu jednego dnia.

W tym przypadku Nasze powiedzenie “Polak potrafi” jest jak najbardziej prawdziwe, ale niestety nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Proszę zastanawiajcie się częściej co klikacie na Facebooku i czy to co klikacie jest oby na pewno prawdziwe bo czasem wystarczy dosłownie chwila w Google żeby potwierdzić sobie taką informację.


Pozdrawiam

PlutonBrak komentarzy:

Prześlij komentarz